#8dbda9

Peki Burada Neler Var?

İster öğrenci, ister mevcut iş yapma biçiminden dert yanan bir beyaz yakalı, istersen de çocukların ev işlerine katılımı için kafa yoran ebeveyn ol, çevik metot -kişisel gelişimin dahil- proje gözüyle baktığın her konuda öğrenimlerle dolu...

Allianz Türkiye’de HEY! dediğimiz modelin temelinde, yapılması gereken veya hedeflenen işlerin iyi bir planlamayla ufak, ulaşılabilir ve anlamlı parçalara ayrılması, ardından da geri dönüşü en yüksek olacak biçimde sıralanması fikri var. Böylece çıkan “nihai ürün”ü paylaşmak, onaya sunmak ve üzerinde konuşmak için bitmesini beklemeyiz. Konunun başında olduğumuz için de süreçte hata varsa kayıp az, öğrenilenler ise çok olur.

Sen de gündelik hayatında seni zorladığını düşündüğün daha büyük işleri öncelikle küçük parçalara ayırıp, bu küçük parçalardan hangisiyle başlayacağına karar verip, her biri için kendine bir süre tayin ederek işe başlayabilirsin.

İster ders programın, ister evde katılım bekleyen görevlerin dağılımı veya daha sağlıklı bir yaşam için benimseyeceğin spor ve beslenme şekli olsun, işleri çevik metodolojiyle parçalara ayırmak hiç değilse bir yerden başlamanı sağlayacak.

Çevik dönüşüm sürecinin elbette herkes için hazır bir şablonu yok, kurumların kendi kültürleri bu konuda belirleyici oluyor. Biz, burada kendi sürecimiz boyunca başımıza gelenleri, başarılarımızı, başarısızlıklarımızı ama en çok da çıkardığımız sonuçları paylaşacağız.

HEY! Allianz, Allianz Türkiye’nin çevik dönüşümünü anlatacak... “Hızlanan ama değerini kaybetmeyen” podcastler, videolar, deneyimlerden ilham alan makaleler, konunun uzmanları için hızlı okunabilir yazılar ve gündelik hayata kolayca uygulanacak çözümler yakında burada olacak.

Çevik metodun kendisinde olduğu gibi burada da geri bildirim almayı çok önemsiyoruz. Makalelerin altındaki alanı yorumların için kullanabilir, bize Allianz Kariyer ve Allianz Türkiye sosyal medya hesaplarımız üzerinden ya da buraya tıklayıp e-posta yoluyla ulaşabilirsin.

Hayatın hızlandığı, işlerin daha etkili, ekipteki herkesin de A’dan Z’ye yetkili olduğu HEY! yolculuğumuza hoş geldiniz!

 

Yorumlar

Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.