#8dbda9

Neden HEY!

HEY! Eski gidişata bir dur diyip, çıktığımız çevik dönüşüm yolculuğumuza verdiğimiz isim. Yani kısaca hızlı, etkili, yetkili.

Allianz Türkiye olarak hayatın hızlandığı, işlerin daha etkili, ekipteki herkesin de A’dan Z’ye yetkili olduğu çevik (agile) modeli benimsedik ve Türkiye’deki tüm iş kollarını dönüştüren ilk ve tek şirket olduk.

“Peki her şey yolundayken iş yapma modelinizi yenilemeye ve bu kadar kökten bir değişime neden ihtiyaç duydunuz?” diyor olabilirsiniz. Hemen cevaplayalım…

Pek sevdiğimiz bir söz diyor ki: “Sorun organizasyonların dönüşmeleri gerektiğini fark etmesinde değil. Esas sorun, organizasyonların dönüşümü bir önceki dönemden kalma yönetim çerçeve ve modellerini kullanarak yönetme çabasında.”

Yani yeni dünyada başarı ve mutluluk için hiyerarşinin yerini uçtan uca sorumlu ve yetkili ekiplerin almasına, her adımda küçük kazanımlara, baştan belirli katı bir plana sadık kalmaktansa değişime açık bir sisteme odaklanmak gerekiyordu. 

Yıllar içinde inşa ettiğimiz değişim ve insan odaklı kurum kültürümüz bu dönüşüm için bize cesaret verdi.  Allianz Türkiye olarak HEY! diyerek Türkiye’de bu boyutta bir organizasyonel değişimi hayata geçiren tek, dünyada ise ilk global sigorta şirketi olduk.

Fonksiyon bazlı geleneksel organizasyon modelinden çevik yöntemle çalışan squad ve chapter’lardan oluşan tribe yapısına geçtik. Çalışma arkadaşlarımızın gelişimlerini, dönüşüme yönelik yoğun eğitimler ile destekledik.

HEY! yeni ve esnek, insan odaklı, dinamik, olabildiğince eğlenceli, ünvan ve hiyerarşi bağımsız bir çalışma kültürü geliştirmenin yanı sıra kurumların piyasa şartlarına ve rekabete daha hızlı yanıt verebilmesini sağlayan, müşteri memnuniyetini gerçekten odağa alan bir girişim.

Biz, dünyanın dönüştüğüne inanıyoruz. Bu yolculukta yaşadığımız tüm deneyimleri de burada paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz. HEY! hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsan buraya tıklayarak bize yazmayı unutma!

Comments

Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.